Середа, 12/05/2021, 5:40 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

ЧАПЛИНСЬКИЙ НВК

Меню сайту
Міні-чат
200
Новини
Статистика

Всього онлайн 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

виховна система

                                                                                                                                                                                 Кращий спосіб зробити дітей хорошими

– це зробити їх щасливими.
   Оскар УАЙЛЬД

   В освіті України почався новий етап розвитку, пов'язаний зі зміною менталітету суспільства та особистості. Процеси, що відбуваються сьогодні в нашій державі, зумовлені суперечностями соціально – економічного та політичного становлення, висувають важливе завдання для освіти – формування життєво компетентної особистості, здатної до самореалізації.                                  

 Найбільш важливою частиною координаційно-групового компонентів є учні школи. З одного боку, вони – повноправні суб’єкти свого розвитку, життєдіяльності шкільного колективу, створення виховної системи, а з іншого боку – об’єкти продумано-сфокусованого і мимовільного впливу в процесі спільної діяльності, що культивується в шкільному колективі.                           

 Головне завдання   класних керівників – створення умов для розвитку особистості учня. Досягається це організацією та проведенням виховної роботи з класним колективом та діяльністю в соціумі. Сюди входять

а) гуртки, курси за вибором, спортивні секції;

б) вивчення умов життя учнів, відвідування вдома, визначення кола спілкування учнів у школі та поза нею – операції «Дозвілля», «Урок»

в) співпраця з соціально-психологічною службою школи та бібліотекою.

Педагогічний колектив Чаплинської філії вважає, що головною метою сьогодні є виховання унікальної цілісної творчої особистості, здатної до свідомого та відповідального вибору за різних життєвих обставин. Тому вчителі школи для навчання та виховання дітей  вивчають їхні психологічні особливості, переймаються  проблемами й інтересами.   Завдання вчителя школи -  бути доброзичливим в оцінці дій учня, уміти поставити себе на місце дитини,  бути фахівцем вищого ґатунку; мати високий рівень інтелекту, широку ерудицію, творчий світогляд.   Як відомо тільки особистість може виховати особистість.

Головна мета виховних справ — формування поведінки, готовності до відповідної діяльності. Виховні справи складають ланцюг вчинків у життєвих ситуаціях. Проте навіть вчинки не завжди свідчать про відповідну вихованість. Важливі і спонукальні мотиви, які пояснюють вчинки.

 У вихованні підростаючого покоління педагогічний колектив   філії  керується наступними принципами:

1.   Виховання  -  тривала кропітка праця, яка складається з буденних справ.
2. Високі моральні якості базуються на простих. Так, для виховання громадянськості необхідно, щоб в учня були сформовані звички піклуватися про інших, виконувати обов'язки перед людьми, відповідати за свої слова, дії.
3. В основі взаємин вихователя і вихованця повинна бути єдність поваги і вимогливості: віра у можливості дитини, розуміння сильних і слабких її сторін, намагання розвинути кращі сторони і вимога діяти заради поліпшення оточуючого життя і одночасно поліпшувати, удосконалювати себе.
4. Віра у творчі сили вихованців, намагання їх розвинути несумісні з «начальницькою», командною вимогливістю дій, які повинні виконувати вихованці.
5. Етап організації діяльності школярів є «школою організації», у якій формуються організаторські здібності, уміння і навички вихованців.

Завдання виховання:

v   «витворити… людину в найкращому значенні цього слова» ( С. Русова)

v Виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження й зміцнення їхнього фізичного та психічного здоров'я.

v Посилити роль сім'ї у вихованні дітей, зміцнити її взаємодію з навчальним закладом.

v Підвищити професійну компетентність педагогів у здійсненні процесу виховання.

v Виховання толерантності

v Нетрадиційні форми виховання, як засіб організації творчої діяльності учнів.

         

План виховної роботи Чаплинського НВК на 2014 - 2015 рік

План виховної роботи Чалинського НВК на 2015 -2016 рік

План виховної роботи Чаплинського НВК на 2016-2017 рік

План виховної роботи Чаплинського НВК на 2017-2018 рік

Пошук
Календар
ЧАС
Останній дзвоник
Друзі сайту